Tanie wakacje dla leniuchów, czyli miejsca na tanie plażowanie

0

Tanie wakacje wydają nam się niemożliwe, szczególnie kiedy na miesiąc przed urlopem zaczynamy przeglądać oferty wakacyjne, po czym po raz kolejny decydujemy się na tydzień na Mazurach. Gdzie wyjechać na tanie wakacje na plaży? Podążaj w poniższe miejsca!

Chorwacja – blisko i daleko

Chorwackie nadmorskie miasteczka należą do jednych z najbardziej urokliwych miejsc nad morzem, na jakie uda trafić ci się w obrębie Europy. Ich klimat pozwala nie tylko zrelaksować się i napawać pięknym widokiem, ale także poczuć nadmorską bryzę i nacieszyć się egzotycznymi palmami.
Czy jest szansa na zorganizowanie tanich wakacji w Chorwacji? Tak, jak najbardziej! Kiedyś częściej odwiedzane, dzisiaj coraz rzadziej, państwo cieszy się, niższymi w stosunku do europejskich, cenami. Nocleg możemy zarezerwować w okolicach 30-50 zł, koszty jedzenia czy ewentualnych przejazdów są również tańsze te, które oferuje zachodnia Europa.

Plaże chorwackie może nie należą do piaszczystych, ale są bardzo urokliwe i warte zainteresowania, szczególnie jeśli tanie wakacje na plaży chciałbyś spędzić spokojnie i bez tłumów.

Litewskie i łotewskie dzikie plaże

Tanie wakacje należy przede wszystkim planować jadąc w tanie stosunkowo miejsca. Takimi są właśnie dwa sąsiadujące ze sobą państwa, czyli Litwa i Łotwa. Chociaż temperatura nie utrzymuje się tutaj w granicach hiszpańsko-południowych standardów, to możliwość odpoczynku z dala od turystów, pośród dzikich wydm i piasków, rekompensuje nawet największe upały.

Nie jest też tak, że w państwach tych nie możemy liczyć na wysoką temperaturę, bo taka utrzymuje się tam przez większość lata. Przeszkadzać może wiatr, który jest jednak silniejszy od tego, występującego nad polskim morzem, ale bardzo często jest on ciepły! Dodatkowo wiatr powoduje także pojawianie się większych fal, dzięki czemu możesz poczuć się jak w czasie surfowania w Miami.
Litewskie i łotewskie plaże są piaszczyste i naprawdę dzikie. Oddalając się od większych ośrodków miejskich, znajdziemy plaże, na których możemy odpoczywać samotnie przez cały dzień. Widok za to jest piękny, ponieważ niezniszczone i niezdewastowane plaże zachowują swój naturalny wygląd, a także podlegają przekształceniom natury.

Na Litwę i Łotwę najlepiej wybrać się z namiotem. Miejsce na polu namiotowym w przeliczeniu na złotówki wynosi niekiedy od kilkunastu do maksymalnie 30 złotych. Tanie podróżowanie? Proszę bardzo!

tanie wakacje

Grecka egzotyka

Jeśli natomiast marzysz o tanich wakacjach na plaży, właśnie na tych egzotycznych i gorących, to świetnym rozwiązaniem będzie Grecja. Czas kryzysu gospodarczego, który dotknął to państwo w ostatnim czasie, pozwala skorzystać turystom z tanich wakacji na greckich wyspach. Wpływ mają na to niższe ceny noclegów w hotelach czy hostelach, jak również tańsze jedzenie w restauracjach, a także brak tłumów na greckich plażach.

Jeśli zależy ci na mocnej opaleniźnie i tanim podróżowaniu podczas pobytu w Grecji warto wybrać się na wyspy, takie jak Korfu czy Kreta. W ostatnim czasie loty w tamtym kierunku nie tylko można kupić w przystępnej cenie niemalże przez cały rok, to dodatkowo udanie się poza miasto sprawi, że z pewnością zaczniesz wydawać mniej pieniędzy i zauważysz różnice cenowe. Nocleg w hostelu na wyspie Korfu można zarezerwować w granicach 20-30 zł!

Tanie wakacje na plaży? Można i tak!

Wybierając się na wakacyjne plażowanie, warto skupić się na miejscach, które nie są odwiedzane tłumie przez turystów. Barcelońskie czy portugalskie plaże to wciąż miejsca, w które ciężko ci będzie tanio podróżować. Może warto zmienić strategię i w czasie lata wybrać się w mniej gorące zakątki, gdzie i tak będzie nam przyjemnie ciepło, a południowe tropiki zostawić na zimniejszą porę?

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź