Fototapety do sypialni – praktyczne porady

1

Fototapety do sypialni do doskonała alternatywa, aby pokój do wypoczynku nie był nudny i bezbarwny. Jednak doboru, należy dokonać z pełną rozwagą do tego typu pomieszczenia. Przedstawiamy kilka podpowiedzi, na które warto zwrócić uwagę.

Sypialnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy przede wszystkim wypoczywać. Bez względu na rozmiar pokoju, ułożenie okien, warunki przestrzenne i układ, mamy w niej się relaksować i zapadać w głęboki, zdrowy sen. Nie damy jednoznacznej wskazówki, jaką fototapetę do sypialni dobrać. Jednak postaramy się zobrazować wszystkie plusy i minusy, jakie powinny posiadać odpowiednie fototapety do sypialni.

Wielkość pomieszczenia

Zacznijmy od metrażu przestrzeni. Jeśli nie możemy się poszczycić dużym pokojem, zrezygnujmy od razu z mocnych i jaskrawych kolorów. Duży geometryczny wzór fototapety do sypialni sprawi, że dodatkowo wyda nam się jeszcze ciaśniejsza i przytłaczająca. Nie musi być oczywiście nudna. Możemy pozwolić sobie na dowolny wzór, ale im drobniejszy i w jaśniejszym odcieniu, tym nasze małe pomieszczenie nabierze ciekawszego designu. Dobrym i nietypowym posunięciem będzie również efekt odwrotny. Jasne meble na tle o ton ciemniejszej ściany. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskamy ciekawą aranżację i kilka centymetrów dodatkowej powierzchni.

Odpowiedni dobór fototapety do sypialni jest bardzo ważny, ponieważ w tym pomieszczeniu chcemy się zrelaksować. Fototapeta powinna nas uspokajać, dlatego też trzeba wybrać odpowiedni wzór fototapety. Piękne i relaksujące fototapety do sypialni oferuje serwis Fototapety24.net https://www.fototapety24.net, który jest wiodącym producentem fototapet. Fototapety od Fototapety24.net są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu kupiona fototapeta będzie trwała i wytrzymała, a szeroki wybór wzorów i kolorów gwarantuje, że każdy gust zostanie zaspokojony.

Kolor fototapety do sypialni

Klucz doboru odpowiedniej fototapety do sypialni znajduje się w doborze optymalnego jej koloru. Jeśli mamy pięknie doświetlony pokój, nie musimy kierować się zasadą – im jaśniej, tym lepiej. Mamy w tym przypadku szerokie pole do popisu, różnorodność form i wzorów. Jednak w sytuacji, kiedy sypialnia znajduje się na poddaszu, lub dysponujemy niewielkim oknem, kolor nabiera podstawowego znaczenia. Lekkie, naturalne barwy mogą stanowić dodatkowy aspekt w celu rozjaśnienia małej powierzchni i optycznie sprawić, że zostanie powiększona.

fototapeta do sypialni

Fototapeta do sypialni powinna być spójna z posiadanymi meblami. Niejako tworzyć jedną całość i wzajemnie się uzupełniać. Białe meble pasują niemal do każdej fototapety. W tym przypadku wspaniale będą się prezentowały pastele – róż, błękity, jasne, neutralne kolory ziemi. Możemy również zdecydować się na barwę mocniejszą, pamiętając o wyżej wymienionych zasadach. Jednak jeśli dysponujemy brązowymi lub czarnymi meblami, postawmy na kontrast pomiędzy ścianą a wyposażeniem. Możemy pokusić się o lekki wzór. Doskonałe będą jasne fototapety rozświetlające z fakturą. Dodatkowo – lodowy błękit, lekki róż czy jasne ożywcze zielenie rozjaśnią i ożywią naszą przestrzeń.

Wzory w pomieszczeniu służącym do spania

Jeśli mamy ochotę na zabawę kolorem i wzorem możemy postawić na kropki, bardzo modne w bieżącym sezonie. Złote, pastelowe, srebrne lub czarne będą się oryginalnie prezentowały nad zagłówkiem sypialnianego łoża. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń, zdecydujmy się na pasy. Poziome ich ułożenie doda centymetrów krótkiej, niewielkiej ścianie, a pionowe wydłużą. Bardzo dobrze służą również fototapety do sypialni w tym samym kolorze, ale o odmiennych odcieniach. Znaczącą rolę ma tutaj przenikająca i uzupełniająca się wzajemnie gra kolorów.

Pokój ożywi i nabierze nowego charakteru dzięki tapetom 3D. Sypialnia wyda się większa oraz ukaże ukryty dotąd wymiar. Tego typu fototapety do sypialni ocieplą i sprawią, że będzie bardziej przytulna. Jeśli „nie cierpimy” na nadmiar mebli i dodatków, dzięki wzorowi 3D nabierze pełności i uzupełni braki w wyposażeniu. Sypialnia nabierze indywidualizmu i oryginalności. Zdecydowane kolory i wzory dodadzą pomieszczeniu energii, dzięki której nasz każdy poranek rozpocznie się z dodatkową dawką dobrego humoru.

Producenci zachęcają nas coraz to nowszymi rozwiązaniami fototapety do sypialni. Warto skorzystać i urozmaicić swoją sypialnianą przestrzeń. Sprawić, że będzie niezwykła. Przeanalizujmy, jakim jesteśmy typem człowieka. Jeśli na przykład pesymistycznym, pomyślmy o doborze fototapety w sypialni w kolorach jak najbardziej optymistycznych.

Podziel się.

o autorze

1 komentarz

Zostaw odpowiedź