Monitoring zwierząt domowych – wypróbuj go!

1

Wydaje się, że monitoring zwierząt jest niepotrzebny, jednak ile razy wracając do domu zastaliśmy podrapane drzwi czy rozerwane poduszki? Sprawdź jak działa monitoring zwierząt!

Nowoczesne systemy monitoringu są dziś standardowym wyposażeniem farm i dużych gospodarstw hodowlanych. Monitorowane są stadniny, hodowle psów i terraria. Czy podobne, choć znacznie tańsze, mechanizmy można wykorzystać wobec domowych pupili? Okazuje się, że jak najbardziej tak.

Czemu monitorować psy i koty?

Monitoring domu zakładany jest najczęściej jako zabezpieczenie przed kradzieżą i w celu zabrania dowodów ewentualnego nieszczęścia. Zwierzęta są obserwowane niejako przy okazji, ale na pewno nie zaszkodzi móc wirtualnie zajrzeć do nich przebywając w pracy lub poza miejscem zamieszkania. 1-2 dodatkowe kamery wystarczają by zapewnić sobie widok na typowe dla pupila miejsca – np. legowisko, kojec, wejście dla kota itp. Przede wszystkim takie rozwiązanie daje poczucie spokoju właścicielom, którzy mogą upewnić się, że ukochany Ciapek wciąż tam jest, nie uciekł, nie zniszczył domu, ani nie sprowadził znajomych.

monitoring

Monitoring często pozwala znacznie szybciej zareagować np. na ucieczkę psa, niż gdyby zrobiło się to po powrocie. Kamery ułatwiają też np. zorientowanie się w jaki sposób pies opuścił posesję i zabezpieczenie się na przyszłość przed podobnymi sytuacjami. Zdjęcia z monitoringu w razie czego pomagają też w odnalezieniu takiego zbiega, który niestety nie zawsze wie jak wrócić do domu. Zwierzęta domowe warto monitorować by: upewnić się, że im samym nic się nie stało; sprawdzić czy nie narobiły szkód; zapobiec ich ucieczce lub odnaleźć je już po fakcie. Nowoczesne systemy monitoringu dają jednak również dodatkowe możliwości.

Monitoring kota w komórce i rozmowa z psem na odległość

Właściciel może dziś wykorzystać z integrowaną z systemem monitoringu aplikację by zobaczyć obraz video (zarówno bieżący jak i nagranie) za pośrednictwem internetu, na ekranie dowolnego urządzenia – laptopa, telefonu komórkowego, tabletu. Zawsze miło jest zobaczyć zwierzę, które się lubi. Można też sprawić mu radość rozpoczynając „rozmowę” na odległość. Oczywiście zwierzę nie rozumie i nie potrafi obsługiwać programów komunikacyjnych takich jak Skype czy WhatsApp, ale na pewno ucieszy się jeśli zobaczy twarz właściciela i usłyszy jego głos, a taką możliwość już dziś mamy.

Inteligentny dom i monitoring zwierząt

Integracja systemu zabezpieczeń i kamer z innymi urządzeniami jest sposobem na osiągnięcie nieznanych wcześniej efektów. Możesz na przykład zaprogramować tak system alarmowy by nie uruchamiał się gdy przez drzwi przechodzi Twój pies lub nawet ustawić dla niego automatyczne otwieranie drzwi i bram. Systemy rozpoznawania obrazu są już na tyle zaawansowane, że bez problemu odróżnią owczarka od doga czy boksera, więc ryzyko wpuszczania obcego zwierzęcia jest minimalne. Można je zresztą całkowicie zniwelować dzięki zaprogramowaniu reakcji monitoringu na chip psa lub nadajnik zamocowany w obroży. Dla właścicieli zwierząt, którzy muszą od czasu do czasu zostawiać je na dłużej niż dzień, monitoring jest optymalnym sposobem dozoru nad czworonogiem.

Post zredagowano na podstawie informacji zaczerpniętych z serwisu IVEL https://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html, oferującego systemy monitoringu do każdego domu. Nowoczesna technologia i łatwość obsługi sprawia, ża każdy poradzi sobie ze zdalną kontrolą swojego domu.

Podziel się.

o autorze

1 komentarz

  1. Bardzo fajny i pomocny artykuł!
    Sam mam dwa młode psiaki i czasami jak jestem z żoną poza domem to lubią sobie porozrabiać. Instalując ten monitoring mógłbym wiedzieć, który z nich jest prowodyrem takich zachowań. No i może moje pupile zachowują się tak bo czegoś się np. przestraszą. Dzięki takiemu monitoringowi dostanę odpowiedzi na moje pytania. 🙂

Zostaw odpowiedź