Krótkoterminowy wynajem samochodu w pigułce

0

Obecnie krótkoterminowy wynajem samochodu staje się coraz popularniejszy. Samochód w dzisiejszych czasach jest nieodłączną częścią życia niemal każdego z nas. To element, który towarzyszy nam codziennie i ułatwia przemieszczanie.

W obecnych czasach bardzo popularnym zjawiskiem stał się krótkoterminowy wynajem samochodu. Jest to usługa oferowana przez większość wypożyczalni samochodów. Klienci mogą wziąć w posiadanie dowolny samochód, najczęściej nowy i nie straszy niż 3 lata, z pełnym wyposażaniem i w bardzo dobrym standardzie. Z usługi tej mogą korzystać wszyscy, którzy potrzebują auta na jeden, dwa dni, czy nawet kilka tygodni. Auto można wykorzystać do dowolnych celów zgodnie z jego przeznaczeniem. Może to być, np., na wyjazd weekendowy z przyjaciółmi, podróż zagraniczną czy spotkania biznesowe.

Wypożyczalnie w swoich ofertach posiadają samochody przeznaczone dla różnych grup klientów, mają szeroką flotę aut. Dbają o bezpieczeństwo, jakość i wygodę swoich klientów. Każdy chętny z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wszystkie wypożyczane samochody posiadają ubezpieczenie, ich stan techniczny jest zawsze skrupulatnie sprawdzany, tak aby nie zawiódł kierowcy. Istnieje również możliwość skorzystania z opcji, podstawienia auta pod wskazany adres. Jest to zwykle usługa oferowana za dodatkową opłatą, ale dla osób, które chcą uniknąć dojazdu do miejsca wypożyczalni i straty czasu może wydać się interesująca.

krotkoterminowy wynajem samochodu

Wypożyczający auto powinien być przygotowany, na to, że będzie musiał uiścić stosowną kaucję pieniężną zanim dostanie samochód do użytkowania. Koszty kaucji wahają się w granicach 500zł – 2000zł. Rozbieżność ta zależna jest od marki, wyposażenia i klasy auta, które nas interesuje. Przed wynajęciem samochodu z wypożyczalnią spisywana jest umowa, w której powinny być jasno opisane warunki najmu, zawarte dane właściciela samochodu oraz najmującego. Biorąc samochód w najem trzeba dokładnie sprawdzić jego stan w obecności pracownika wypożyczalni i zgłosić mu wszystkie nieprawidłowości. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszystkie uszkodzenia lakieru i wgniecenia. Dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęć. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek przy zwracaniu auta.

Duża zaletą krótkoterminowego wynajmu aut jest, fakt, że procedury formalne są tam ograniczone do minimum. Poza umową najmu nie musimy wypełniać innych niepotrzebnych dokumentów. Auto do swojej dyspozycji możemy dostać już tego samego dnia. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nie jesteśmy długofalowo związani z wynajmującym autem i nie mamy wielu zobowiązań. Za to możemy wybierać spośród szerokiego wachlarza modeli i marek samochodów. Duża konkurencja firm wypożyczających auta spowodowała, że ceny tych usług są stosunkowo niedrogie. Ceny najtańszych samochodów klasy A zaczynają się już od 60-80 zł. za dobę. W zależności od regionu, modelu czy rocznika auta, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Propozycja krótkoterminowego wynajmu aut w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Oferta firm wypożyczających jest coraz bardziej rozbudowana i atrakcyjna, a dodatkowo skierowana do różnych grup klientów.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź