Kredyt hipoteczny Warszawa – warunki uzyskania a pandemia

0

O kredyt hipoteczny w Warszawie niezmiennie stara się wielu ludzi. W stolicy rynek nieruchomości wciąż się rozwija, powstają nowe atrakcyjne osiedla, co udowadnia, że popyt na własne cztery kąty nie spadł mimo panującej pandemii.

Kredyt hipoteczny w Warszawie to dla wielu jedyna szansa na zakup wymarzonego domu lub mieszkania. Co prawda w stolicy z roku na rok zarabia się coraz więcej, jednak trzeba mieć na uwadze, że ceny nieruchomości w stolicy również regularnie idą w górę.

Specjaliści przewidywali, że pandemia może nieco zmienić sytuację na rynku nieruchomości w stolicy – niektórzy myśleli, że popyt na mieszkania, a co za tym idzie – na kredyty hipoteczne w Warszawie, zmaleje. Co prawda w pierwszych miesiącach trwania pandemii do banków rzeczywiście spływało mniej wniosków kredytowych niż o tej samej porze w roku poprzednim, jednak szybko okazało się, że trend spadkowy nie będzie trwał długo. Podobnie wyrokowano w sprawie cen nieruchomości – mówiono, że najpewniej się obniżą, tymczasem zauważalny jest raczej wzrost cen nieruchomości, podobnie jak w latach poprzednich.

Obecnie o kredyt mieszkaniowy w Warszawie stara się naprawdę wielu ludzi, sytuacja pandemiczna w Polsce wydaje się nie mieć tak dużego znaczenia. Chęć „pójścia na swoje” zdecydowanie zwycięża ze strachem o niepewną przyszłość w dobie koronawirusa.

Kredyt hipoteczny w Warszawie

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny w Warszawie? W takiej sytuacji naprawdę warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą ci bezproblemowo przejść przez całą procedurę, załatwiając wszelkie formalności. Z pomocą AF Finance masz znacznie większą szansę na uzyskanie kredytu mieszkaniowego na bardzo korzystnych warunkach!

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego w Warszawie

Najważniejszym warunkiem uzyskania kredytu mieszkaniowego w stolicy jest posiadanie wkładu własnego na poziomie minimum 10% wartości nieruchomości, którą chcemy nabyć. Warto jednak dodać, że niektóre banki akceptują minimalny wkład własny na poziomie 20%. W pierwszych miesiącach trwania pandemii banki nieco zaostrzyły ten wymóg, zwiększając wysokość minimalnego wkładu własnego do 30% (np. ING Bank Śląski). Oczywiście im więcej wkładu własnego posiadamy, tym na lepszą ofertę kredytową możemy liczyć.

Oprócz tego, aby uzyskać kredyt hipoteczny w Warszawie: trzeba posiadać dobrą historię kredytową (czyli np. udokumentowane terminowe spłacanie rat), należy zarabiać tyle, aby móc spłacać miesięczną ratę, a także nie powinno się mieć zaległości podatkowych. Co więcej, znaczenie ma też wiek kredytobiorcy (w momencie spłaty kredytu nie może on przekroczyć 75 lat).

Doradca kredytowy Warszawa

Czy warto starać się o kredyty mieszkaniowe w dobie pandemii?

Jak wspomniano na początku, zainteresowanie kredytami hipotecznymi w Warszawie jest duże mimo trwającej pandemii koronawirusa, jednak czy decyzja o wzięciu kredytu w tych niepewnych czasach jest dobra? Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć.

Niewątpliwie zaletą obecnej sytuacji jest fakt, że kredyty hipoteczne w Warszawie są teraz tańsze – wszystko dlatego, że Rada Polityki Pieniężnej w czasie trwania pandemii koronawirusa już kilkukrotnie obniżyła stopy procentowe. Co więcej, część banków oferuje kredyty bez prowizji wstępnej za udzielenie zobowiązania oraz bez prowizji za całkowitą spłatę w dowolnym momencie okresu kredytowania. Warto nadmienić, że banki już powoli wycofują się z bardziej rygorystycznych warunków udzielania kredytów mieszkaniowych i wracają do warunków kredytowania sprzed pandemii, a to oznacza, że rynek kredytów hipotecznych powoli się stabilizuje.

Minusem brania kredytu hipotecznego w Warszawie w okresie pandemii jest natomiast wciąż niepewna sytuacja gospodarcza w kraju – wielu ludzi nadal nie pracuje, a niektórzy cały czas żyją w strachu, że prędzej czy później stracą pracę. Dlatego przed podjęciem decyzji o kredycie, warto przeanalizować swoją sytuację finansową i upewnić się, że spłacanie rat kredytu w kolejnych miesiącach nie będzie dla nas problemem.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź