Fototapety do biura w najlepszym stylu – które wybrać?

0

Czy fototapety do biura to dobry pomysł? Na rynku mamy wspaniałe rozwiązania w postaci fototapet. Dzięki nim w biurze można poczuć się jak w tropikalnym lesie, poczuć piękno lazurowych wód, czy odnaleźć spokój na łące.

W takich warunkach na pewno praca będzie przyjemnością. Warto więc zastanowić się nad wyborem fototapety do biura, szczególnie, że zabieg ten nie jest tak bardzo kosztowny jak mogłoby się wydawać. Jest wiele opcji do wyboru – gotowe już wzory, własne inspiracje z internetu, a może zdjęcia? Wszystko zależy od ciebie i twojej koncepcji, fototapety dla firm to wspaniale rozwiązanie, które może mieć korzyści dla psychiki pracowników.

Chcąc przeprowadzić rewolucje w swoim miejscu pracy, trzeba na początku dowiedzieć się, jakie barwy wpływają na psychikę, jaki kolor będzie napędzał nas do działania, ułatwiał nam koncentracje, skupienie czy relaks. Oczywiście nie każdy chce, aby cała ściana była przesycona jedną barwą, bo może przynieść to odwrotny skutek. Otaczając się barwami, w znaczącym stopniu jesteśmy w stanie zmienić np. nasz nastrój. Barwy ciepłe wywołują w nas uczucie radości, motywują do działania. Dlatego też, warto wybrać fototapetę w takich barwach jak pomarańcz czy czerwień – to korzystnie działa na zmysły i takie wnętrze automatycznie staje się bardziej przytulne. Badania dowodzą, że osoby, których garderoba składa się z ubrań w odcieniach i kolorach barw ciepłych, znacznie rzadziej miewają chandrę czy po prostu gorszy humor. Wynika z nich też, że jeśli chodzi o spożywanie kawy, to zdecydowanie częściej piją ją osoby, w których otoczeniu dominują barwy chłodne lub neutralne.

Jak wybrać fototapetę do biura? Tu oczywiście stawiajmy na indywidualizm i hobby każdego pracownika. Bardzo ważnym jest, aby tapeta podobała się i robiła dobre wrażenie na konkretnej osobie, która pracuje na danym stanowisku pracy.
Dobrze dobrane fototapety do biura to nie lada wyzwanie. W firmie zazwyczaj mamy do czynienia z pewnymi regułami dotyczącymi wystroju i w związku z tym ciężko postawić na bardziej niestandardowe dekoracje. Odpowiednio dobrana tapeta do profilu działalności firmy to bardzo ważny element.

fototapety do biura

Bardzo często do projektowania nowoczesnych korporacji wybierane są wielkoformatowe grafiki przedstawiające krajobraz miejski – panorama Manhattanu, widok na Pola Elizejskie czy most Golden Gate. Do biurowych wnętrz doskonale nadadzą się także geometryczne wzory, abstrakcje, jak również grafiki przedstawiające światowe zabytki. Dobrze dobrane dekoracje do miejsca pracy będą nastrajały nie tylko pozytywnie, ale także i kreatywnie. Wzory do kupienia zazwyczaj można znaleźć na stronach sprzedawców. Istnieje także możliwość zamówienia fototapety wykonanej według własnego projektu.

Ciekawym jest, że znaczna ilość nowoczesnych firm posiada pomieszczenie, w którym spokojnie można zjeść posiłek lub napić się herbaty. Atmosfera w nim panująca powinna sprzyjać relaksowi. W dużych biurowcach często taki pokój ma bezpośrednie wyjście na patio lub taras. Gdy nie ma takiej możliwości, idealnym rozwiązaniem będzie fototapeta przedstawiająca park, las lub łąkę.

Artykuł powstał dzięki materiałom dostępnym na stronie firmy Dekowizja https://www.dekowizja.pl/fototapety-23-Do-Biura.html, na której znajdziemy ogromny wybór fototapet do biur i firm, ale także fototapety do mieszkania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź