Jak dbać o samochód zimą? O tym musisz pamiętać!

0

Jak dbać o samochód zimą, skoro ten czas zdecydowanie nie sprzyja zabiegom pielęgnacyjnym wykonywanym przy aucie? Co prawda w okresie zimowym czyszczenie samochodu jest trudne, jednak obowiązkowe. Koniecznie dowiedz się więcej – jak mądrze dbać o auto zimą?

Jak dbać o samochód zimą? Wielu na pewno się nad tym zastanawia, tym bardziej, że zimowa aura zdecydowanie nie sprzyja czynnościom pielęgnacyjnym wykonywanym przy aucie. Mróz, padający śnieg/deszcz, wiatr – to wszystko nie tylko utrudnia zimą pielęgnację auta, ale też skutecznie do niej zniechęca. Jednak trzeba pamiętać o tym, że regularne dbanie o samochód zimą jest niezwykle istotne! Oczywiście, wielu rzeczy nie można wówczas robić przy samochodzie, ale mycie zewnętrza i kabiny to podstawa.

Przecież to właśnie w porze zimowej auto brudzi się najbardziej! Do karoserii przyczepiają się złogi śniegu z błotem, a na podwoziu i kołach długo utrzymuje się chemia drogowa. Te wszystkie zabrudzenia, gdy nie są regularnie czyszczone, doprowadzają do niszczenia poszczególnych elementów samochodu. Oprócz tego do kabiny dostaje się wówczas mnóstwo wody z brudem – wnosimy ją wraz z butami czy na ubraniach. Wilgoć we wnętrzu samochodu, w połączeniu z ciepłem, które wytwarza się podczas ogrzewania kabiny w czasie jazdy, to para zabójcza – to w końcu idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Ponadto zalegająca wilgoć we wnętrzu samochodu, gdy dostanie się do przewodów elektrycznych, jest w stanie zupełnie je zniszczyć.

Zatem pielęgnacja samochodu zimą jest bardzo potrzebna – dobrze wykonane czynności pielęgnacyjne przedłużają żywotność samochodu.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Jak myć samochód zimą? Wskazówki

Jak wspomniano wyżej, regularne czyszczenie samochodu zimą jest niezwykle istotne. Jednak zabierając się do tego, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

1) samochodu nie można myć w mroźny dzień – wybierz ten cieplejszy, najlepiej słoneczny;
2) przed przystąpieniem do mycia należy ręcznie pozbyć się większych zabrudzeń zalegających na aucie, np. brył śniegu z błotem;
3) kolejny etap to dokładne zabezpieczenie zamków i uszczelek – woda nie może się do nich dostać;
4) do mycia auta należy używać letniej wody;
5) po myciu trzeba jak najdokładniej, w miarę możliwości, osuszyć samochód.

Mycie samochodu zimą jest trudniejsze niż latem, zabrudzenia są większe, zatem warto postawić na kosmetyki samochodowe z najwyższej półki, profesjonalne, z gwarancją skuteczności. Najlepiej wybrać szampon samochodowy od dobrego producenta. Koniecznie zajrzyj ns stronę Show Car Shine, gdzie jest ogromny wybór najlepszych na rynku szamponów do mycia samochodu.

Woskowanie samochodu

Jak czyścić wnętrza auta zimą? Porady

Zimą do kabiny samochodu dostaje się mnóstwo zabrudzeń i wilgoci – o ich rodzaju oraz konsekwencjach zalegania napisano już wyżej. W tym przypadku bardzo ważna jest regularność – nie można dopuścić do tego, aby wilgoć zalegała w aucie przez dłuższy czas. Dlatego trzeba często czyścić i wycierać do sucha gumowe dywaniki, a także ścierać zalegającą wilgoć na szybach czy kokpicie. Gdy mamy dostęp do garażu, w stojącym tam aucie warto raz na jakiś czas otworzyć wszystkie drzwi, aby wnętrze dobrze się przewietrzyło i wyschło. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, na pewno przyda się pochłaniacz wilgoci.

W czynnościach pielęgnacyjnych wykonywanych we wnętrzu samochodu pomogą kosmetyki samochodowe od ShowCarShine – wszystkie pochodzą od znanych i cenionych na całym świecie producentów, to specyfiki profesjonalne, z wyższej półki, w które zawsze warto inwestować. Czyszczenie wnętrza samochodu nie musi być czasochłonne – gdy wybierze się dobre produkty, wszystko idzie sprawnie.

Pielęgnacja samochodu zimą jest bardzo ważna. Nie można tego zaniedbać. Jeśli chcemy, aby auto służyło nam długie lata i cały czas cieszyło oko, trzeba się nieco natrudzić. Zima to nie jest pora na odpoczynek od czyszczenia samochodu – to właśnie w tym czasie trzeba szczególnie zadbać o pozbywanie się ciężkich zabrudzeń.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź