Szczoteczki elektryczne – nowatorskie technologie do pielęgnacji jamy ustnej.

0

Na rynku szczoteczki elektryczne pojawiają się w coraz nowszych odsłonach. Która z wersji szczoteczki elektrycznej jest dla ciebie odpowiednia? Dowiedz się.

Obecnie na rynku dostępne są cztery rodzaje szczoteczek do zębów. Są to klasyczne szczoteczki manualne, szczoteczki elektryczne rotacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Podstawową zaletą szczoteczki manualnej jest niska cena i powszechna dostępność. Możemy ją kupić w każdym większym sklepie w cenie od kilku do kilkunastu złotych. Poza tym szczoteczka manualna dobrze sprawdza się w podróży, nie trzeba jej ładować jak szczoteczki elektrycznej rotacyjnej, czy sonicznej i można jej użyć w każdej chwili. Istnieje też możliwość dokupienia różnych dodatków do szczoteczek, takich jak specjalne nakładki do mycia języka, nakładki wybielające zęby oraz nakładki przeznaczone do mycia oraz stymulacji dziąseł. Zwolennicy szczoteczek manualnych podkreślają fakt, iż użytkownik sam może wybrać prędkość i długość mycia zębów.

Wiele osób zastanawia się czy szczoteczka elektryczna jest im rzeczywiście potrzebna. Przecież na mycie zębów w ciągu dnia poświęca się około 5 minut, zatem manualna szczoteczka powinna im wystarczyć. Jednak nim podejmiemy decyzję, warto dowiedzieć się więcej na temat szczoteczek elektrycznych.

Jakie cechy mają szczoteczki elektryczne?

Szczoteczki elektryczne rotacyjne cechują się dużą wytrzymałością, można z nich korzystać przez parę lat, pamiętając jedynie o zmianie końcówek ( średnio co trzy miesiące). Posiadają także znacznie delikatniejsze włosie, które nie podrażnia dziąseł oraz precyzyjniej usuwa płytkę nazębną. Podczas czyszczenia zębów urządzenie wykonuje za nas całą pracę, a my nie musimy przykładać zbytniej uwagi do techniki mycia. Ponadto szczoteczki elektryczne rotacyjne oferują wiele różnych trybów pracy, jak np.: standardowe mycie, wybielanie zębów, czy masaż dziąseł. Wśród rozlicznych funkcji podstawowymi są timer (kontrolujący czas mycia zębów), wskaźnik nacisku i naładowania baterii.

szczoteczka elektryczna

Na początku lat 90- tych ubiegłego wieku w sprzedaży pojawiły się szczoteczki elektryczne wykorzystujące technologię soniczną. W 1987 roku wynalazł je amerykański naukowiec Robert Bock, który wraz z amerykańską Agencją Żywności i Leków rozpropagował nowy sposób mycia zębów. Szczoteczka soniczna jest urządzeniem, które bazuje na tradycyjnej szczoteczce elektrycznej. Różnica między nimi leży w sposobie mycia zębów. Szczoteczki soniczne generują fale dźwiękowe wysokiej częstotliwości oraz ruch pulsacyjny i wymiatający. Według opinii większości stomatologów jest to jedyna właściwa forma czyszczenia jamy ustnej. Urządzenia soniczne myją dużo dokładniej, są niezwykle delikatne, chronią szkliwo i powodują recesję dziąseł.

Najnowszym modelem szczoteczek elektrycznych są szczoteczki ultradźwiękowe. Są najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami do mycia zębów. Nazwane zostały także szczoteczkami terapeutycznymi. Technologia fal ultradźwiękowych eliminuje bakterie chorobotwórcze w jamie ustnej, co znacząco zmniejsza problem stanów zapalnych, chorób dziąseł i przyzębia. Wysokie częstotliwości fal ultradźwiękowych rozbijają nagromadzone osady nawet z odległości 5 mm , dzięki czemu usuwanie zabrudzeń jest znacznie prostsze, dokładniejsze i mniej inwazyjne dla szkliwa i dziąseł.

Szczoteczki elektryczne występują w coraz nowocześniejszych wersjach, jednak tradycyjna szczoteczka elektryczna nadal nie traci na swej wartości i warto zainwestować w nią i swój zdrowy uśmiech.

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne, posiadającej w swojej ofercie wszystkie odmiany szczoteczek elektrycznych. Szczoteczki ze sklepu HappyDental pochodzą od najlepszych producentów na świecie i zapewnią Tobie i Twojej rodzinie bezpieczną higienę jamy ustnej.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź