Szczoteczka soniczna – świeżość, której jeszcze nie znasz

0

Dla kogo przeznaczona jest szczoteczka soniczna? To pytanie zadaje sobie wiele osób. My odpowiemy czy szczoteczki soniczne są dla Ciebie.

Szczoteczka soniczna jest nowoczesnym rozwiązaniem, które niesie konkretną pomoc w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Wykorzystane w niej najnowszej generacji technologie soniczne umożliwiają nawet do 96 000 pulsacji na minutę (szczoteczka soniczna SEYSSO). Dynamiczne drgania wytwarzają mikrobąbelki, które potrafią dotrzeć w bardzo trudno dostępne miejsca. Dzięki temu płytka nazębna nie jest czyszczona tylko z wierzchu, ale również między zębami. Mieszanina śliny, oraz pasty do zębów przy takich częstotliwościach pozwala starannie wyczyścić całą jamę ustną.

Szczoteczki soniczne pojawiają się w coraz nowszych odsłonach, więc wachlarz wyboru jest bardzo duży i niewątpliwie nie jest to łatwy wybór. Marki, które specjalizują się w tworzeniu szczoteczek sonicznych nowej generacji cały czas pracują nad coraz to nowszymi funkcjami, które mają za zadanie sprostać również tym najbardziej wymagającym użytkownikom. Osobom, które nie tylko zwracają uwagę na funkcjonalność, ale również interesuję ich kwestia niezwykłego designu.

Dla kogo przeznaczone są szczoteczki soniczne?

Korzystanie ze szczoteczek sonicznych jest skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Zaczynając od najmłodszych, kończąc na najstarszych. Każdy znajdzie coś dla siebie i w ten sposób zacznie swoją przygodę z zupełnie inną jakością dbania o higienę jamy ustnej. Istnieją warianty szczoteczek sonicznych dla dzieci, które poprzez wyświetlanie się smutnej minki, lub uśmiechniętej informuję maluchy, oraz ich rodziców czy szczotkowanie przebiegło poprawnie (szczoteczka soniczna FOREO). Kolory wykorzystywane w szczoteczkach również nie pozostają bez znaczenia, ponieważ duża gama barw pozwala jeszcze bardziej spersonalizować nasze narzędzie szczotkujące.

Pulsacje wydobywające się ze szczoteczek sonicznych niezwykle kojąco wpływają na dziąsła. Delikatny masaż dziąseł w znaczącym stopniu poprawia ukrwienie ich, oraz powoduje, że są mniej podatne na choroby. Masujące pulsacje sonicznych szczoteczek zbawiennie potrafią wpływać przy stosowaniu u najmłodszych milusińskich np. w okresie ząbkowania.

szczoteczki soniczne

Użytkownik, który postanowi zamienić szczoteczkę elektryczną na szczoteczkę soniczną na pewno odkryje różnicę już po pierwszym myciu. Szczoteczki elektryczne należą do szczoteczek starszej generacji. One wykonują do 8800 ruchów oscylacyjnych – do 41 000 ruchów pulsacyjnych, w porównaniu ze szczoteczkami sonicznymi, które potrafią wykonywać nawet 48 000 ruchów wymiatających – 96 000 ruchów pulsacyjnych jest to odczuwalne mocno. Uważa się, że szczoteczki soniczne usuwają w dużo większym stopniu płytkę nazębną niż szczoteczki oscylacyjne, zaś od szczoteczek manualnych do 6 razy więcej. Szczoteczki soniczne ograniczają w dużym stopniu gromadzenie się kamienia nazębnego. Bardzo ważną funkcją przy regularnym stosowaniu szczoteczek sonicznych jest, także przywracanie naturalnej bieli zębów. Z usuwaniem przebarwień i osadów (kawa, herbata, wino) również szczoteczka soniczna radzi sobie świetnie. Osoby noszące aparaty ortodontyczne, czy implanty mogą śmiało korzystać z tego dobrodziejstwa docierając dokładnie we wszystkie zakamarki jamy ustnej.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które często się przemieszczają. Wiele modeli sonicznych szczoteczek posiada turystyczne etui, które umożliwia bezpieczniejsze transportowanie jej. Akumulator litowo-jonowy pozwala w, niektórych przypadkach zapomnieć o naładowaniu urządzenia, z racji na fakt, że potrafi bardzo długo wytrzymać i odzwyczaimy się od częstego ładowania. Szczoteczka soniczna jest najlepszym wyborem, który odpłaci się najpiękniejszym uśmiechem.

Materiały wykorzystane w artykule pochodzą ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne , oferującej szeroki wybór szczoteczek sonicznych w wielu wariantach, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie idealnie dopasowaną do siebie szczoteczkę, która zadba o jego zdrowy i piękny uśmiech.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź