Najlepsze pomysły na prezent na Dzień Mamy

0

Pomysły na prezent na Dzień Mamy mogą być różne. Warto jednak 26 maja wręczyć kochanej mamie upominek, który będzie się wyróżniał i da jej mnóstwo radości. Powinien być z pewnością wyjątkowy, tak samo jak osoba, która go otrzyma.

Jakie pomysły na prezent na Dzień Mamy są najlepsze? Z pewnością te, które są oryginalne i wyróżniają się na tle innych. Jeśli lubimy zaskakiwać, to warto pogłówkować nieco wcześniej nad tym, co można podarować ukochanej rodzicielce.

Niebanalny prezent na Dzień Mamy – lot balonem lub spływ kajakowy

Jeśli mama nie należy do osób bojaźliwych, to można jej sprezentować np. lot balonem. O ile wiele pań nie zdecydowałaby się na coś bardziej ekstremalnego typu skok na bungee, to lot balonem jest fajnym pomysłem na upominek na Dzień Matki. Można też zabrać rodzicielkę na skałki bądź do parku linowego, by zaznała nieco adrenaliny i się rozerwała zapominając choć na chwilę o codziennych obowiązkach i problemach. Takie pomysły na prezent na Dzień Mamy sprawdzą się jednak tylko wtedy, gdy obdarowana lubi czasem zrobić coś szalonego i nietypowego. Unikatowy i zarazem tańszy prezent dla mamy to np. spływ kajakowy. Jeśli rodzicielka nie czuje się na siłach, zawsze może to być wspólne pływanie łódką czy rowerem wodnym po jeziorze.

A może rodzinny filmik?

Bardzo fajnym i zarazem dość prostym w wykonaniu prezentem z okazji dnia matki jest nagranie krótkiego filmiku. Można to zrobić już zwykłym telefonem komórkowym. Na filmie może znaleźć się wszystko, np. bliskie mamie osoby, które powiedzą do niej parę słów. Inną propozycją jest pokazanie miejsc, które są dla niej ważne np. dom rodzinny? Lub miejsce, gdzie mama się wychowywała. Nie ma opcji, by tego typu pomysły na Dzień Mamy nie były strzałem w dziesiątkę. Rodzicielka z pewnością się rozpłacze jak otrzyma taki upominek, jednak będą to na pewno łzy szczęścia i radości.

Ręcznie zrobiony portret czy karykatura? Idealny upominek na Dzień Mamy

Żaden przedmiot kupiony w sklepie nie zastąpi prezentu, który zrobimy sami. Taki ręcznie zrobiony prezent na dzień mamy z pewnością zrobi na niej znacznie większe wrażenie. Osoby utalentowane artystycznie mogą namalować jej portret bądź karykaturę (jeśli mama ma poczucie humoru), a ci zainteresowani fotografią – zrobić piękne zdjęcie.

portret dla mamy

Grawerowane pomysły na prezent na Dzień Mamy

W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji na upominki z okazji Dnia Matki, które są grawerowane. Niemalże na wszystkim może znaleźć się napis, życzenia, sentencja czy imię obdarowanej.

Popularnością cieszą się m.in. deski do krojenia z grawerem, kieliszki do wina, karafki, patery na ciasto, pięknie zdobione szkatułki na biżuterię czy kubki. Do wyboru są zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i ozdoby, które nadają się jedynie do stania na półce jako ozdoby.

Ciekawym i oryginalnym upominkiem z okazji Dnia Matki może być statuetka lub medal z napisem np. „Mama numer 1”, „Najlepsza mama” itp. Każda rodzicielka włożyła wiele w wychowanie swoich dzieci, więc dla swoich dzieci zawsze będzie na pierwszym miejscu. To bardzo fajny podarek, który obdarowana będzie mogła ustawić lub powiesić na honorowym miejscu.

Kubek zawsze się sprawdzi

Za kilka – kilkanaście złotych można kupić też kubek z jakimś ciekawym i miłym napisem np. „najlepsza mama na świecie”. Taki prezent na Dzień Mamy rokrocznie jest hitem i można go nabyć w większości sklepów z pamiątkami, gadżetami itp. Szczególnie, że kubek zawsze się przyda. Poza tym niemalże wszystkie pomysły na prezent na Dzień Mamy z pewnością spodobają się obdarowanym, bo rodzicielkom przede wszystkim liczy się gest i pamięć.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź