Jak nosić plecaki szkolne, żeby nie bolały plecy?

0

Jak nosić plecaki szkolne, aby dbać o kręgosłup? Ciężki plecak szkolny może mieć niekorzystny wpływ na kręgosłup dziecka i spowodować uszkodzenia czy skrzywienia, które będą w przyszłości trudne do skorygowania.

Aby nie pojawił się ból pleców przy noszeniu plecaka, plecaki szkolne powinny być lekkie i tak spakowane, aby przedmioty w środku równo się rozkładały. Plecak szkolny powinien być wygodny i nie uwierać dziecka, które będzie go przesuwać i tym samym powodować nieprawidłową postawę. Bardzo ważną sprawą jest zakup lekkich przyborów szkolnych. Unikamy kupowania i pakowania do plecaka ciężkich rzeczy. Warto kupować zeszyty i książki w miękkich okładkach, które mniej obciążają plecak szkolny. Starajmy się również sprawdzać plecak dziecka, czy nie zabrało ono do szkoły ciężkich zabawek czy niepotrzebnych rzeczy. Należy również unikać dodatkowych ciężkich akcesoriów, jak na przykład kalendarze w twardych okładkach. Istotne jest również, aby skonsultować z nauczycielami ile podręczników dziecko musi mieć codziennie ze sobą.

Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą źle dobrany plecak szkolny?

Plecaki szkolne- jak nosić

Mając dziecko w wieku szkolnym należy nauczyć je, jak nosić plecak szkolny, aby nie pojawiał się ból pleców przy noszeniu plecaka. Najczęściej winę za problemy z kręgosłupem ponoszą ciężkie plecaki szkolne, które mogą powodować wady postawy, a także, jeśli w porę nie zauważymy problemu i nie zaczniemy zapobiegać, poważne schorzenia kręgosłupa. Rozwijający się układ kostno-mięśniowy dziecka narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Często na początku nie widać problemu, lecz nieleczony rozwija się on i może dać o sobie znać dopiero w późniejszym wieku. Ciężki plecak szkolny może wywołać u dzieci takie schorzenia jak: zmiany w stawach biodrowych i skokowych, dyskopatię, płaskostopie, zmniejszenie się pojemności płuc, boczne skrzywienia kręgosłupa, czyli skoliozę, jak również wszelkiego rodzaju zmiany przeciążeniowe w kręgosłupie, stawach kolanowych oraz stawach biodrowych i skokowych. W późniejszym wieku efektem tego mogą być bóle różnego pochodzenia.

Jaki plecak szkolny kupić?

Warto pomyśleć również o plecaku szkolnym z usztywnionymi plecami i wzmocnionym dnem. Takie plecaki szkolne powodują, że jego ciężar nie jest dla dziecka taki straszny.

Aby nie pojawił się ból pleców przy noszeniu plecaka, należy nauczyć dziecko jak nosić plecak szkolny. Plecak szkolny należy nosić na obu ramionach, a nie na jednym. Ważne więc, aby wybrać plecak z obszyciem w postaci miękkiej pianki. Plecak szkolny powinien być dobrze spakowany, aby zawartość była równomiernie rozłożona. Ponadto zadbajmy, aby ramiona plecaka były równe i dobrze dopasowane do figury dziecka. Warto nauczyć dziecko zakładać plecak szkolny na ugiętych kolanach, a prostować się już z plecakiem zarzuconym na plecy.

Plecak szkolny Pariso.pl

Plecak szkolny Pariso.pl

Kupując plecaki szkolne dla dzieci zastanawiamy się, jak sprawić, aby nie pojawił się ból pleców przy noszeniu plecaka. Niebagatelną sprawą jest zakup plecaka w sprawdzonej firmie, gdzie mamy pewność, że jest to solidny wyrób. Sprawdzona firma i wiarygodny partner gwarantują, że plecak szkolny będzie odpowiednio wyważony i dopasowany do sylwetki dziecka. Zakup w sprawdzonej firmie zapewni, że plecak będzie miał odpowiednie szelki, a jego kształt nie zmieni się znacząco w czasie użytkowania.

Plecaki szkolne firmy Pariso.pl

Wybierając plecaki szkolne, warto zainwestować w te firmy Pariso – wiodącego producenta plecaków szkolnych, który stawia przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo dziecka
https://www.pariso.pl/pol_m_Plecaki_Plecaki-szkolne-131.html. Plecaki szkolne Pariso nie obciążają kręgosłupa – mają usztywniane plecy i regulowane miękkie ramiączka, które gwarantują komfort użytkowania, nawet w sytuacji noszenia wielu ciężkich książek i zeszytów. Ponadto są wykonane z najlepszych, a jednocześnie przewiewnych materiałów, dzięki czemu minimalizują pocenie się pleców. Koniecznie przejrzyj plecaki szkolne firmy Pariso i zadbaj o to, aby twoje dziecko z łatwością uniosło ciężar nadchodzącego roku szkolnego.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź