Homescanner – nowoczesna wyszukiwarka nieruchomości

0

Nowoczesna wyszukiwarka nieruchomości jaką jest Homescanner.pl pomoże ci w zakupie bez przykrych niespodzianek. Zaletą jest szybki dostęp do kompleksowych danych o interesującej nas nieruchomości.

Jak działa wyszukiwanie w Homescanner.pl?

Oczywiście jak w każdej innej wyszukiwarce nieruchomości wystawionych na sprzedaż, można przeglądać podstawowe informacje, tak jakby przeglądało się katalog dostępnych produktów. W praktyce Homescanner.pl służy do czegoś więcej. Po wskazaniu konkretnej nieruchomości wystawionej na sprzedaż, użytkownik może kupić dotyczący jej raport i natychmiast uzyskać dostęp do bardzo dużej ilości informacji. Ma też możliwość wskazać nieruchomość, której nie znalazł w bazie (podając dokładny adres) i zamówić taki raport, który będzie gotowy za 48 h. Profesjonalni kupcy nie mogą zamiast wybierać pojedyncze raporty, zdecydować się wykupić dostęp do całej bazy danych zapewnianej przez Homescanner.

Z czego składa się raport Homescanner.pl?

Prześwietlenie nieruchomości to dość długotrwały i wieloetapowy proces. Większość kupujących zaczyna do przejrzenia zdjęć by ocenić, choćby pobieżnie stan budynku i funkcjonalność samego lokalu mieszkalnego. W przypadku Homescanner.pl zdjęcia wykonane są tak by przedstawiać rzeczywiste walory (a nieraz i wady) mieszkania. Nie ma tu miejsca na kreatywną fotografię, która wprowadzałaby kupujących w błąd. Oczywiście sama grafika nie wystarczy by ocenić tak istotny zakup.

Raporty od Homescanner.pl obejmują więc także sprawdzone informacje na temat samego domu lub mieszkania. Użytkownik ma do dyspozycji opis osiedla i dostępnej na nim infrastruktury. Dalej znajdują się informacje na temat działki, przyległości, budynku widzianego z zewnątrz. Wreszcie raport obejmuje plan samego mieszkania/domu, wielkości pomieszczeń, określenie standardu wykonania i pełną listę sprzedawanego wraz z nieruchomością wyposażenia, choćby zabudowy kuchennej.

homescanner

Odrębną grupę informacji stanowią te dotyczące kwestii prawnych. Homescanner.pl przedstawia użytkownikom dane zaczerpnięte z ksiąg wieczystych, rejestru gruntów, aktów własności, a także technicznych umów dotyczących np. wykonania przyłącza czy uzbrojenia działki.
Całość nadbudowana jest komentarzem i wywiadami udzielonymi na temat nieruchomości prze sprzedającego i ekspertów. W sumie jest to dawka informacji wystarczająca by dokonać zakupu.

Czy Homescanner.pl zrewolucjonizuje rynek nieruchomości?

Homescanner.pl jest stosunkowo nowym rozwiązaniem pozwalającym przyspieszyć sprawdzanie nieruchomości przez kupującego. Pod względem samego zadania nie ma tu więc niczego nowego i trudno mówić o rewolucji. Jest natomiast czas i to czas zaoszczędzony. Można więc potraktować portal jako kolejny etap w stronę automatyzacji transakcji kupna nieruchomości mieszkaniowych. Kupujący omija etap samodzielnego zbierania informacji po różnych źródłach, zamiast tego otrzymując pełny raport. Decyzję wciąż musi podjąć sam, kierując się obok dostępnych danych, także własnym doświadczeniem. Homescanner pomaga mu w znacznym stopniu.

Post zredagowano dzięki materiałom ze strony https://www.homescanner.pl, oferującej kompleksowe zbadanie wybranej nieruchomości wraz z pełnym raportem. Dostępne pakiety pozwolą na szybki zakup nieruchomości bez ryzyka dotyczącego ukrytych wad.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź